احکام اجتهاد و تقلید

احکام اجتهاد و تقلید همراه با تفاوت فتوای مراجع

احکام اجتهاد و تقلید

احکام اجتهاد و تقلید همراه با تفاوت فتوای مراجع

تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
بایگانی
پیوندها

۴ مطلب در مرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است

احکام تقلید

| جمعه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۷، ۰۵:۵۴ ب.ظ

  احکام تقلید

      بر هر کسی که به سنّ تکلیف رسیده و مجتهد نیست و طریقه احتیاط را نمی داند، واجب است در احکام، از مجتهد تقلید کند؛ به این معنا که اعمال خود را به استناد فتوای مرجع انجام دهد و این امر اختصاص به واجبات و محرمات ندارد، بلکه در مکروحات و مستحبات و مباحات نیز جاری است.

احکام اجتهاد

| شنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۹ ق.ظ

اجتهاد

    مجموعه احکام دین،دستور العمل و شیوه رفتار انسان را در بر می گیرد،برای این که انسان مطابق احکام عمل کند،شناخت آن نیز لازم و ضروری می باشد،که به یکی از این دو روش امکان پذیر است:

عنوان دومین مطلب آزمایشی من

| جمعه, ۵ مرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳ ب.ظ

این متن دومین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

زکات علم، نشر آن است. هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.

همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. در بعد کسب و کار نیز، روز به روز بر تعداد شرکت هایی که اطلاع رسانی محصولات، خدمات و رویدادهای خود را از طریق بلاگ انجام می دهند افزوده می شود.

عنوان اولین مطلب آزمایشی من

| جمعه, ۵ مرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۰۳ ب.ظ

این متن اولین مطلب آزمایشی من است که به زودی آن را حذف خواهم کرد.

مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!

اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.

همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی است کسانی که دیدگاه های خود را در قالب هنر بیان می کنند، تاثیر بیشتری بر محیط پیرامون خود می گذارند.